±‡İçİmİzDeKi KaRaNLık!‡±
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Punk

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
Ψ Ðãякηє~тãR
KaranlığıGördüm
KaranlığıGördüm
Rocky<3 Ψ Ðãякηє~тãR

Kadın Kova Horoz
Yaş : 31 Kayıt tarihi : 10/01/09 Mesaj Sayısı : 11 Nerden : Uzayın en deRin yeRinden

Punk Vide
MesajKonu: Punk Punk I_icon_minitimePaz Şub. 01, 2009 2:39 pm

Punk Rock, kökenleri 1974 ve 1975 yıllarına, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık'a dayanan ve kendisini Ramones, Sex Pistols, The Damned, ve The Clash gibi gruplarla kanıtlamış düzen karşıtı rock muzik hareketidir.

Punk terimi ise, punk rock'a dayalı alt kültür için kullanılmaktadır. Bu altkültür agresif gençlik, kendine özgü giyim tarzı, Punk İdeolojisi ve D.I.Y. (do it yourself-kendin yap) etiğini kapsamaktadır.

Punk; kültür, politika ve estetiği ile kurumsallaşmış sanat teorileri ve bunu yaratan topluma, toplumsal sisteme karşı doğmuş bir reddediştir. Punk, sanatçıyı devrimci olarak görür, geleneksel ve kalıplaşmış davranış ve yaşam biçimine karşı yıkıcı bir tavır geliştirir. Bireyin kişisel gelişimini yönlendiren, yaşam biçimini şekillendiren toplumsal organizmayı her şeyin suçlusu olarak görür ve saldırmaktan çekinmez. Punk'a göre her şey alt üst olmalıdır; aykırı, ayrıksı giyim tarzı, sanat ve gündelik yaşamda sınırlann belirsizleştirilmesi, bilinçli kışkırtıcılık, kabul görmüş ve tekdüzeleşmiş yaşam biçiminin yeniden düzenlenmesi (ya da düzensizleştirilmesi) punk yaşam biçiminin devrimci taktikleridir.

"Punk" kelimesi

"Punk", "Punk Rock", "Punk Kültürü" tam da punk'ın istediği gibi açık bir biçimde tanımlanamamıştır. (Standardize edilerneme, kategorize edilememe) Punk; ilk çıkışı 1975'te belirli bir rock and türünü ve kendisi ile iIişkilendirilen gençlik alt kültürünü anlatmak için kullanılmaya başlansa da, 80'ler sonrası ticari rock müziğin türevlerini tanımlamak için kullanılmaya başlanmıştır. Punk 'underround rock', 'new wave', 'new music', 'street rock', 'power pop', 'avant-punk' ve 'hardcore' gibi terimlerle özdeşleşen anlamlarda da kullanılmıştır.

Punk sözcüğünün kökleri de bulanıktır. İngilizcede ilk olarak fahişe ile eşanlamlı olarak ortaya çıkar. Funk ve Wagnalls İngilizcenin Yeni Standart Sözlüğünde şöyle tanımlanır:

* ı.Çürümüş tahta, bitkisel kav, değersiz nesne, boş konuşma.
* 2. Yumrukla yapılan saldın ya da darbe.
* 3. Genç Haydut, hayta, serseri.
* 4. Devrimcilik, Düzensizlik.

Punk Uyuyanquzelpunk1pf3
Ψ Ðãякηє~тãR ; Kullanıcısının İmzası
±†WamqireS†±
░║Zeßani║░
Cont & Contes ±†WamqireS†±

Yay Keçi
Yaş : 116 Kayıt tarihi : 06/11/08 Mesaj Sayısı : 900 Nerden : Karanlıktan..

Punk Vide
MesajKonu: Geri: Punk Punk I_icon_minitimePtsi Şub. 02, 2009 11:51 am

Sağol bilgi için.Rock tarzı ama bunlar fazla uçarı:=)
±†WamqireS†± ; Kullanıcısının İmzası
http://wampirsifen.blogcu.com/
fallenangel
««ßaşZeßani»»
antisocial fallenangel

Erkek Yengeç Maymun
Yaş : 115 Kayıt tarihi : 04/12/08 Mesaj Sayısı : 814 Nerden : forbidden

Punk Vide
MesajKonu: Geri: Punk Punk I_icon_minitimePtsi Şub. 02, 2009 1:46 pm

ya ben birtane emo videosu koyacaktım da korktum emo kiss diye birşey erkek erkeği felan öpüyordu nasıl birşey böyle emo olmak :/
fallenangel ; Kullanıcısının İmzası
http://www.innerdepravity.com
Ψ Ðãякηє~тãR
KaranlığıGördüm
KaranlığıGördüm
Rocky<3 Ψ Ðãякηє~тãR

Kadın Kova Horoz
Yaş : 31 Kayıt tarihi : 10/01/09 Mesaj Sayısı : 11 Nerden : Uzayın en deRin yeRinden

Punk Vide
MesajKonu: Geri: Punk Punk I_icon_minitimeSalı Şub. 03, 2009 11:48 am

evt ya erkek kız farketmio onLar iÇn iğrenç xD
Ψ Ðãякηє~тãR ; Kullanıcısının İmzası
AkhyLs
KaranlığıGördüm
KaranlığıGördüm
AkhyLs

Kadın Koç Maymun
Yaş : 32 Kayıt tarihi : 29/01/09 Mesaj Sayısı : 2 Nerden :

Punk Vide
MesajKonu: Geri: Punk Punk I_icon_minitimePaz Şub. 15, 2009 4:45 am