±‡İçİmİzDeKi KaRaNLık!‡±
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

felsefe bölümünde felsefe yapalım felsefe tarıhı degıl

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
zifiri
KaranlığıGördüm
KaranlığıGördüm
zifiri

Kadın Terazi Yılan
Yaş : 34 Kayıt tarihi : 07/12/08 Mesaj Sayısı : 17 Nerden : varlıgımı belgeleyen bı mekan yok

felsefe bölümünde felsefe yapalım felsefe tarıhı degıl Vide
MesajKonu: felsefe bölümünde felsefe yapalım felsefe tarıhı degıl felsefe bölümünde felsefe yapalım felsefe tarıhı degıl I_icon_minitimePtsi Ara. 15, 2008 1:53 pm

Cellat uyandı yatağında bir gece:
Tanrım dedi bu ne zor bilmece
Öldürdükçe çoğalıyor insanlar
Ben tükenmekteyim öldürdükçe

Islanacaksınız...Şemsiye?
İsterseniz kefenimi paylaşabilirim sizinle
Tabutumda bana eşlik eder misiniz bayan?
zifiri ; Kullanıcısının İmzası
±†WamqireS†±
░║Zeßani║░
Cont & Contes ±†WamqireS†±

Yay Keçi
Yaş : 116 Kayıt tarihi : 06/11/08 Mesaj Sayısı : 900 Nerden : Karanlıktan..

MesajKonu: Geri: felsefe bölümünde felsefe yapalım felsefe tarıhı degıl felsefe bölümünde felsefe yapalım felsefe tarıhı degıl I_icon_minitimePtsi Ara. 15, 2008 1:57 pm

Felsefenin ana fikrini bilmeden nasıl felsefe yapılır çok merak ediyorum.Paylaşım için sağol güzel yazı ama konu başlığı yersiz olmuş..
±†WamqireS†± ; Kullanıcısının İmzası
http://wampirsifen.blogcu.com/
zifiri
KaranlığıGördüm
KaranlığıGördüm
zifiri

Kadın Terazi Yılan
Yaş : 34 Kayıt tarihi : 07/12/08 Mesaj Sayısı : 17 Nerden : varlıgımı belgeleyen bı mekan yok

MesajKonu: Geri: felsefe bölümünde felsefe yapalım felsefe tarıhı degıl felsefe bölümünde felsefe yapalım felsefe tarıhı degıl I_icon_minitimePtsi Ara. 15, 2008 2:02 pm

en fazla felsefe yapanlar cocuklardır bılıyo musun? halbukı sorsan felsefe nedır bılmezler .anlatabıldım umarım
±†WamqireS†±
░║Zeßani║░

Yay Keçi

MesajKonu: Geri: felsefe bölümünde felsefe yapalım felsefe tarıhı degıl felsefe bölümünde felsefe yapalım felsefe tarıhı degıl I_icon_minitimePtsi Ara. 15, 2008 2:17 pm

Çok enteresan bir çelişki bu ama.Sen çocuğa sorarsın felsefeyi çocuk bilmez.Peki sen bu olayın felsefe olduğu kanısına nerden vardın?Madem felsefeyi bilmek gerekmiyorsa.Çocukların durumuna farklı açıdan bakarsak aptala malum oldu diyebilirim ben kendimce tabi!!!
zifiri
KaranlığıGördüm
KaranlığıGördüm
zifiri

Kadın Terazi Yılan

MesajKonu: Geri: felsefe bölümünde felsefe yapalım felsefe tarıhı degıl felsefe bölümünde felsefe yapalım felsefe tarıhı degıl I_icon_minitimePtsi Ara. 15, 2008 2:25 pm

felsefe dedıgın soru sormaktır.Kafandakı tabulardan ön yargılardan karsıdakı ne der acabadan arınarak soru sormak.. ve bunu cocuklar yapar en ıyı mesela bı cocuk rahatca Tanrı var mı dıye sorabılır cunku tabuları dogmaları yoktur onun.ve bu noktada aslında felsefe yapmıs olur.Aptala malum olur dıyemezyı cunku felsefede sonuc yoktur hep bılınmezlık vardır ve bılınmezlıgın buyusu ceker ınsanı .Sorular vardır cevabı önemsenmeyen ama sorulan..
±†WamqireS†±
░║Zeßani║░

Yay Keçi

MesajKonu: Geri: felsefe bölümünde felsefe yapalım felsefe tarıhı degıl felsefe bölümünde felsefe yapalım felsefe tarıhı degıl I_icon_minitimePtsi Ara. 15, 2008 2:32 pm

zifiri demiş ki:
felsefe dedıgın soru sormaktır...

İşte bütün cevap bu.Sen biliyorsun felsefenin ne olduğunu buna dayanarak felsefe yapıyor diyorsun.O zaman felsefenin ne olduğunu bilmeden kimse bu felsefe yapıyor diyemez..Bunun yanı sıra bütün sorulan sorular felsefelik anlam taşımaz.Şimdi "tanrı varmıdır?" sorusu ile" kaç yaşıundasın? "sorusu aynı anlamı taşımıyor öyle değil mi?O zaman biraz da sorulacak sorunun konu içeriği önemlidir.
zifiri
KaranlığıGördüm
KaranlığıGördüm
zifiri

Kadın Terazi Yılan

MesajKonu: Geri: felsefe bölümünde felsefe yapalım felsefe tarıhı degıl felsefe bölümünde felsefe yapalım felsefe tarıhı degıl I_icon_minitimePtsi Ara. 15, 2008 2:36 pm

kac yasındasın sorusu bıle bazen felsefı yogunlugu tasıyamaz mı ornegın 18 yasında ama ruhen tam tersını hısseden bırıne kaç yasındasın sorusu gorundugunden cok daha fazla anlam yukleyebılır.Aslında nerden baktıgına baglı zaten felsefe öznel deıl mıdır?
±†WamqireS†±
░║Zeßani║░

Yay Keçi

MesajKonu: Geri: felsefe bölümünde felsefe yapalım felsefe tarıhı degıl felsefe bölümünde felsefe yapalım felsefe tarıhı degıl I_icon_minitimePtsi Ara. 15, 2008 2:46 pm

zifiri demiş ki:
kac yasındasın sorusu bıle bazen felsefı yogunlugu tasıyamaz mı ornegın 18 yasında ama ruhen tam tersını hısseden bırıne kaç yasındasın sorusu gorundugunden cok daha fazla anlam yukleyebılır.Aslında nerden baktıgına baglı zaten felsefe öznel deıl mıdır?

Tamam işte benim de anlatmak istediğim bu.Burda sorulan sorunun karşınsındaki kişiye dayalıdır.Sen 10 yaşındaki bir çocukla 18 yaşındaki bir gençi bir tutabilirmisin?Biri olduğu yaşı direk söyler belki ama diğeri artık yaşadığı sıkıntılara dayanarak belki yaşını direk söyler belki de büyük yaş olarak yansıtır.Biri 10 yaşındayım ya da 15'im der bunun sebebi yaşadığı olaylar değil kendini büyük göstermek için 15 yaşındayım der.Ama diğer taraftan 18 yaşındaki genç yaşam tarzına göre yaş belirtir.Olmak istediği için değil.Sadece zamanın yıpratmasından yakındığı için büyük olduğunu söyler.Kısacası bu olay tamamen dediğin gibi özneldir.her soru felsefesIk anlam taşımaz.Biraz karıştı belki cevabım ama umarım istenilen özeti çıkarırsınız..
zifiri
KaranlığıGördüm
KaranlığıGördüm
zifiri

Kadın Terazi Yılan

MesajKonu: Geri: felsefe bölümünde felsefe yapalım felsefe tarıhı degıl felsefe bölümünde felsefe yapalım felsefe tarıhı degıl I_icon_minitimePtsi Ara. 15, 2008 3:45 pm

bir küçük tebessum:)

felsefe bölümünde felsefe yapalım felsefe tarıhı degıl

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası