±‡İçİmİzDeKi KaRaNLık!‡±
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Gothic MetaL

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
DarkWamp
•●●ÖzeL Üye●●•
•●●ÖzeL Üye●●•
DarkWamp

Kadın Koç Kaplan
Yaş : 74 Kayıt tarihi : 07/11/08 Mesaj Sayısı : 122 Nerden :

Gothic MetaL Vide
MesajKonu: Gothic MetaL Gothic MetaL I_icon_minitimeCuma Kas. 07, 2008 11:08 am

Goth Metal (Gothic Metal de denir) doom metal, heavy metal ve orjinal gothic tarzının arasındaki geçiş gibidir. 1990'ların sonunda Avrupa ve A.B.D. topraklarında ortaya çıkan bu tarzı aslında kategorize etmek çok zordur. Bazı dinleyiciler ve müzisyenler, metalin konsepti hakkında çok katıdırlar; onlar için belli bir tür ve o türlerin alt kolları vardır. Fakat bazı dinleyiciler ve müzisyenler de böyle ayrımlara sonuna kadar karşı çıkarlar. Metal ezgileri barındırmayan türlerden etkilenip, onları metal ile harmanlayan bir türdür gothic metal.

Aslında Gothic metal; Celtic Frost, bir kaç yıl sonra Paradise Lost ve Theatre Of Tragedy gibi, bayan vokal, melodik klavye ve ağır doom riffleri kullanan gruplardan evrimleşmiştir. Type O Negative, My Dying Bride ve Anathema gibi gruplar da temel olarak insanı ürperten klavye ezgileri ve ağır hüzünlü havasıyla dikkat çeker. Bayan vokalleri ve death metal gırtlağıyla metal tarihinin ilk gothic şarkısı olarak Paradise Lost'un gothic albümündeki aynı isimli "Gothic" gösterilir. Albüm, The Gathering gibi gruplara hatta Paradise Lost'un kendisine bile ilham kaynağı olmuştur.

Theatre of Tragedy, Tristania ve Sins Of Thy Beloved gibi Norveçli gruplar, zaten müziğin var olan karanlık ve iç acıtan havasına eşsiz vokaller ekleyerek goth metali bambaşka boyutlara taşıdılar. Ortaçağa ait klasik öğelerin de - Gregorian İlahi koroları, kilise orgları, yan flütler, viyolonlar ve operatik bayan vokaller- eklenmesiyle doom metal riffleriyle bezenmiş olan müzik, kendi sağlam yapısının üzerine bir kat daha çıkarak büyüleyici bir tarza dönüştü. İskandinav Goth Metal olarak bilinen tarz sık sık black metale kaymasıyla birkaç tür dinleyicilerinin dikkatini çekti.

1990'ların sonlarına doğru gelirken ortaya daha yumuşak bir goth metal tarzı çıktı. Bu tarzı benimseyen gruplar da temel olarak kendilerine bayan vokali belirlediler ama doom metal öğelerinden ve erkek death vokallerden uzak durdular. The Gathering, Within Temptation, Lacuna Coil ve Lacrimosa gibi gruplar bu tanıma uyan soft gothic gruplarıdır. Bu gruplardan bazıları aynı zamanda müziğe elektronik sesler veya klasik rock müziğini ekleyerek daha geniş kitlelere yayılma amacı güttüler.
Genel olarak Gothic Metal'in sözleri de belirli konular üzerine sabitlenmişti; din ve Tanrı, cennet-cehennem, romantizm, korku, depresyon, matem, boşluk ve ölüm.

Dünyayı baz alacak olursak, Gothic Metal genel olarak Kuzey Avrupa'da özellikle de Norveç'te metal türleri arasınada en yaygın olanıdır.
DarkWamp ; Kullanıcısının İmzası
hikayeci25
Banlandı
Banlandı
hocamaniac hikayeci25

Erkek Kova Köpek
Yaş : 41 Kayıt tarihi : 06/11/08 Mesaj Sayısı : 448 Nerden : bulgurludan

Gothic MetaL Vide
MesajKonu: Geri: Gothic MetaL Gothic MetaL I_icon_minitimeCuma Kas. 28, 2008 8:01 am

paylaşım için teşekkürler Smile
hikayeci25 ; Kullanıcısının İmzası
fallenangel
««ßaşZeßani»»
antisocial fallenangel

Erkek Yengeç Maymun
Yaş : 115 Kayıt tarihi : 04/12/08 Mesaj Sayısı : 814 Nerden : forbidden

Gothic MetaL Vide
MesajKonu: Geri: Gothic MetaL Gothic MetaL I_icon_minitimePerş. Ara. 04, 2008 4:14 am

sanırım ben tam bir gothic değilim ben deli gibi böğüren adamlar veya çılgınca çalınan bateri olmadan keyif alamıyorum misal "lamb of god" dinleyen varmı?
fallenangel ; Kullanıcısının İmzası
http://www.innerdepravity.com
UyanıkceseT
KaranlığaGirdim
KaranlığaGirdim
Pisiko//deli UyanıkceseT

Kadın Kova At
Yaş : 33 Kayıt tarihi : 02/12/08 Mesaj Sayısı : 174 Nerden : istanbul

Gothic MetaL Vide
MesajKonu: Geri: Gothic MetaL Gothic MetaL I_icon_minitimePerş. Ara. 04, 2008 10:28 pm

teşekkürler.. Twisted Evil
UyanıkceseT ; Kullanıcısının İmzası
K@BaRDeY.tugay
•●●ÖzeL Üye●●•
•●●ÖzeL Üye●●•
AdigeSaaLe K@BaRDeY.tugay

Erkek Akrep At
Yaş : 33 Kayıt tarihi : 18/11/08 Mesaj Sayısı : 291 Nerden : acılar diyarından

Gothic MetaL Vide
MesajKonu: Geri: Gothic MetaL Gothic MetaL I_icon_minitimeC.tesi Ara. 13, 2008 10:11 am

Paylaşım için teşekkürler DarkWamp
K@BaRDeY.tugay ; Kullanıcısının İmzası
http://www.piJTeam.Com   /  http://www.adigesaale.com
fallenangel
««ßaşZeßani»»
antisocial fallenangel

Erkek Yengeç Maymun

Gothic MetaL Vide
MesajKonu: Geri: Gothic MetaL Gothic MetaL I_icon_minitimeSalı Ara. 23, 2008 8:03 pm

çok güzel paylaşım bana uymuyor ama Smile
darq__queen
KaranlığıGördüm
KaranlığıGördüm
darq__queen

Kadın Kova Horoz
Yaş : 31 Kayıt tarihi : 03/01/09 Mesaj Sayısı : 41 Nerden : Cehennet

Gothic MetaL Vide
MesajKonu: Geri: Gothic MetaL Gothic MetaL I_icon_minitimeC.tesi Ocak 03, 2009 1:09 pm

teşekkürLer...
darq__queen ; Kullanıcısının İmzası
ValorELuin
KaranlığıGördüm
KaranlığıGördüm
ValorELuin

Erkek Başak Ejderha
Yaş : 35 Kayıt tarihi : 10/01/09 Mesaj Sayısı : 20 Nerden :

Gothic MetaL Vide
MesajKonu: Geri: Gothic MetaL Gothic MetaL I_icon_minitimeC.tesi Ocak 10, 2009 2:02 am

paylaşım için saol aydınlatıcı olmuş...
ValorELuin ; Kullanıcısının İmzası
http://myspace.com/trytokillm3
teatral70
KaranlığıGördüm
KaranlığıGördüm
teatral70

Erkek Oğlak Horoz
Yaş : 54 Kayıt tarihi : 31/01/09 Mesaj Sayısı : 11 Nerden :

Gothic MetaL Vide
MesajKonu: Geri: Gothic MetaL Gothic MetaL I_icon_minitimeC.tesi Ocak 31, 2009 9:20 pm

Ben Almora yı begeniyorum tc Gothic metal i adına ahhhh birde Hakan AYSEV gitmeyecekti....
Karakedi diye bir gurubu met ediyor arkadaşlar.. her yeri aradım. Taxim in altını üstüne getirdim bulamadım... Bu konuda bana bilgi verebilecek kimse varmı??
teatral70 ; Kullanıcısının İmzası
fallenangel
««ßaşZeßani»»
antisocial fallenangel

Erkek Yengeç Maymun

Gothic MetaL Vide
MesajKonu: Geri: Gothic MetaL Gothic MetaL I_icon_minitimeC.tesi Ocak 31, 2009 11:29 pm

bende almorayı beğenmiyorum dinlerim ama genede 1-2 şarkısını
t0reador
KaranlığıGördüm
KaranlığıGördüm
t0reador

Erkek Balık Keçi
Yaş : 33 Kayıt tarihi : 27/01/09 Mesaj Sayısı : 10 Nerden :

Gothic MetaL Vide
MesajKonu: Geri: Gothic MetaL Gothic MetaL I_icon_minitimePaz Şub. 01, 2009 11:25 pm

teşekkürler güzel paylaşım
t0reador ; Kullanıcısının İmzası

Gothic MetaL

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası