±‡İçİmİzDeKi KaRaNLık!‡±
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Cem Garipğlu Yakalandı(16.09.09)Güncel

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
hikayeci25
Banlandı
Banlandı
hocamaniac hikayeci25

Erkek Kova Köpek
Yaş : 41 Kayıt tarihi : 06/11/08 Mesaj Sayısı : 448 Nerden : bulgurludan

Cem Garipğlu Yakalandı(16.09.09)Güncel Vide
MesajKonu: Cem Garipğlu Yakalandı(16.09.09)Güncel Cem Garipğlu Yakalandı(16.09.09)Güncel I_icon_minitimeC.tesi Eyl. 12, 2009 11:34 am

Münevver Karabulut'un katil zanlısı olarak 6 aydır aranan ancak bir türlü izine rastlanamayan Cem Garipoğlu yakalandı.

Garipoğlu'nun yakalandığına dair ilk haberi; dün gece İNTERNETHABER yayınladı. Tüm dünyanın ilk kez İNTERNETHABER'den duyduğu haber, bugün tüm gazetelerde yer aldı.

Dün gece (cuma) Garipoğlu'nun yakalandığına dair ilk duyumlar geldi. Bunun haberini yayınladıktan kısa bir süre sonra Garipoğlu'nun yakalandığına dair kulislere yansıyan iddia; doğrulandı. İstanbul emniyetinden bir yetkili İNTERNETHABER'e Garipoğlu'nun yakalandığını bildirdi.

Alınan bilgilere göre; Garipoğlu, Ermenistan'da yakalandı. Ancak İstanbul Emniyeti Garipoğlu'nun yakalandığını gizliyor. İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, 1 hafta içinde yakalama sözü verdikten 4 gün sonra yakalanan Cem Garipoğlu'nun ilk sorgusu bitmeden resmi bir açıklama yapmak istemedi. Yarın sabah (cumartesi) resmi açıklamanın yapılması bekleniyor.

Dün gece (Cuma) Cem Garipoğlu'nun yakalandığına dair kulislere bilgiler düşmüş ancak iddia doğrulanmamıştı. İNTERNETHABER'in Cem Garipoğlu'nun yakalandığına dair iddiaları haber yapmasının ardından; resmi olmayan doğrulama geldi. Emniyet içinden gelen ve basın kuruluşlarını da harekete geçiren iddia; emniyet yetkilileri ya da İstanbul Valiliğince henüz resmi olarak doğrulanmadı; ancak resmi hiç bir yalanlama da yapılmadı.
hikayeci25 ; Kullanıcısının İmzası
±†WamqireS†±
░║Zeßani║░
Cont & Contes ±†WamqireS†±

Yay Keçi
Yaş : 116 Kayıt tarihi : 06/11/08 Mesaj Sayısı : 900 Nerden : Karanlıktan..

MesajKonu: Geri: Cem Garipğlu Yakalandı(16.09.09)Güncel Cem Garipğlu Yakalandı(16.09.09)Güncel I_icon_minitimeC.tesi Eyl. 12, 2009 12:26 pm

İnşallah öyledir...
±†WamqireS†± ; Kullanıcısının İmzası
http://wampirsifen.blogcu.com/
hikayeci25
Banlandı
Banlandı
hocamaniac hikayeci25

Erkek Kova Köpek
Yaş : 41 Kayıt tarihi : 06/11/08 Mesaj Sayısı : 448 Nerden : bulgurludan

MesajKonu: Geri: Cem Garipğlu Yakalandı(16.09.09)Güncel Cem Garipğlu Yakalandı(16.09.09)Güncel I_icon_minitimePaz Eyl. 13, 2009 11:05 am

nefiş haber asparagasmış ama emniyet müdürümüzün dediğine göre kıskaça almışlar yakalanması yakın...
hikayeci25 ; Kullanıcısının İmzası
±†WamqireS†±
░║Zeßani║░

Yay Keçi

MesajKonu: Geri: Cem Garipğlu Yakalandı(16.09.09)Güncel Cem Garipğlu Yakalandı(16.09.09)Güncel I_icon_minitimePerş. Eyl. 17, 2009 12:30 pm

Cem'in ilk sözleri ne oldu?

Cem Garipoğlu polisteki ilk ifadesinde cinayeti kendisinin işlediğini itiraf etti. Garipoğlu cinayet sırasında tek başına olduğunu ve kendisine yardım eden kimsenin bulunmadığını öne sürdü. "Cinayeti neden işledin" sorusunu ise "kıskançlık" diye yanıtlarken, 'bir anlık öfkeydi, keşke ben ölseydim' dediği öğrenildi.

Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu, Üsküdar Çocuk Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusunda susma hakkını kullandı. Sadece "Pişmanım" diyen Cem Garipoğlu savcıya ifade verecek.
Ancak hakkında gıyabi tutuklama kararı olduğu için savcılıkta da olayla ilgili ayrıntılı bilgi vermeden doğrudan cezaevine gönderilebilecek.
Gün içindeki tüm gelişmeleri Milliyet.com.tr'den izleyebilirsiniz...
Garipoğlu ailesinin avukatı ve katil zanlısını polise teslim eden Aytekin Kaya, konuştu: Cem'i E-5'in kenarından aldım, 'Babama çok üzülüyorum' dedi, sucuk ekmek yedi, sanırım kapalı bir yerde kalıyordu, bitkin ve üzgündü...Zanlıyı polise teslim eden avukat Kaya, "Bana teslim olacağı bildirildi. Emniyet'in tutumu takdire şayandı ve şüphelinin çocuk olduğunu göz ardı etmediler; tebrik ediyorum. Vali'nin söylediği gibi bundan sonrası adli süreçtir ve yapılması gerekenler yapılacaktır. Biz de mutluyuz" dedi.
"BABAMA ÜZÜLÜYORUM" "Benimle temasa geçilmesi ve harekete geçmemiz bir oldu ve çok fazla bilgi veremeyeceğim" diyen Kaya, "Ben kendisiyle biraz sonra görüşeceğim. Babası ve annesi de müvekkilim. Onların da düşünceleri teslim olması yöndeydi. Cem'in bana ilk söylediği "Babama çok üzülüyorum" oldu.Kendisi bir çocuk. Ben de pek bir şey soramadım ama çok da normal görmedim. Ama vücut sağlığı iyiydi" şeklinde konuştu.
'KEŞKE BEN ÖLSEYDİM'
ASAYİŞ Şube Müdürlüğü'nde yedi saat tutulan Cem Garipoğlu, hakkındaki gıyabi tutuklama kararı yüzünden sorgulanmadı. Polislerin sorularına cevap vermeyen Cem Garipoğlu sık sık su istedi. Cem Garipoğlu, 18 yaşından küçük olduğu için Üsküdar'daki Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Resmi olarak ifadesi alınmayan Cem Garipoğlu, polisle yaptığı sohbet sırasında “Çok pişmanım. Keşke ben ölseydim. Bir anlık bir olaydı” dedi.
HİÇ YURT DIŞINA ÇIKMADIM
Cem Garipoğlu, “Hiç yurtdışına çıkmadım. Hep İstanbul ve çevresindeki illerdeydim” diye konuştu.

Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karubulut, bir televizyon kanalının haber bülteninde “Bir tiyatro oynanıyor. Bundan sonrası önemli. Ben rahat değilim. Ben, cinayetin arka bahçasi aydınlatıldığı zaman rahat olurum” dedi.

Cem Garipğlu Yakalandı(16.09.09)Güncel Fft16_mf375172

Evet şimdi haber doğrulanmış oldu...Adam burnumuzun dibinde saklanmış teşkilat yurt dışında arıyor nasıl bir çalışma çözmüş değilim..Yazıklar olsun..Kızın en azından kanı yerde kalmadı.bence cem'in öldürme nedenleri medyadan izlediği haberlere yönelik.Asıl sebep bence bu değil..Kendi fikrim..
±†WamqireS†±
░║Zeßani║░

Yay Keçi

MesajKonu: Cem Garipoğlu: Bavula sığmadığı için parçaladım Cem Garipğlu Yakalandı(16.09.09)Güncel I_icon_minitimePerş. Eyl. 17, 2009 12:35 pm

Münevver Karabulut'u öldürmekten zanlı Cem Garipoğlu, polislerle arasında geçen konuşmalar arasında, yurtdışına hiç çıkmadığını, bilmediği bir yere bilmediği bir kişi tarafından götürüldüğünü söyledi.

Polis göre, cinayetin işleniş şekliyle ilgili bir tereddüt yok. Teslim alındığında psiklojisi çok bozuk olan, üzgün görünen ve titreyen Cem'in üzerindeki kıyafetler de yeni değil ancak temizdi. Cem'i teslim aldıktan sonra “Gel koçum, sen bize emanetsin” dediği ileri sürülen polise göre olayın satanizmle ilgisi yok. “Pişmanım, keşke onun yerine ben ölseydim” diyen Cem Garipoğlu, Münevver Karabulut'u olay günü okuldan almış ve annesine de “Bir arkadaşımla geliyorum evi boşalt” demişti. Cem Garipoğlu, “Bu hunharlık niçin” sorusuna “Bilmiyorum”, “Münevver'in başını niye kestin?” sorusuna ise ‘Kafası bavula sığmadığı için” yanıtını verdi, Cem Cem “Testereyi almak nereden aklına geldi?” sorusunu da “Bilmiyorum” diyerek yanıtladı.

Garipoğlu'nun ifadesinden dışarıya şu başlıklar sızdı:
"Yurtdışına çıkmadım, bilmediğim bir yere beni bir kişi götürdü, Tanımadığım bir kişi bilmediğim bahçeli bir eve götürdü, o evde kaldım
"Bavula sığmadığı için cesedi testereyle parçalayıp gitar kutusuna koydum"
"Etiler'deki cesedi bıraktığım yeri rasgele seçtim"
"Çok üzgünüm o ölmeseydi ben ölseydim"
"Olayda satanizm yok"
"Bahçeşehir'deki evde 700 bin dolar yoktu"
" Daha önce yakalanıp bırakılmadım"
'PSİKOLOJİSİNİN NORMAL OLDUĞUNU SÖYLEYEMEM'
Cem Garipoğlu'nun avukatı Aytekin Kaya, Üsküdar Çocuk Şube Müdürlüğü önünde yaptığı açıklamada, "Söylenen yerden çocuğu aldım, Emniyetle buluştuk. Onlar, artık Cem bizim misafirimiz dedi. Sakin bir şekilde gürültü patırdı olmadan aldılar sağlık kontrolüne götürdüler. Ben de şubeye geçtim. Bu arada sucuk ekmek karnını aç oldugu için aldım. İşin insani yönüne bakıyorsun yerken bütün bunları yapan bu çocuk mu diyorsun". dedi Kaya, ayrıca "Garipoğlu'nun psikolojisinin normal olduğunu söyleyemem. Olayla ilgili hiç bu konulara girmedik, çünkü bu şekilde sağlıklı bir iletişim kuramazdık. Babama çok üzüldüm haksız yere içeride dedi" diye konuştu.
±†WamqireS†±
░║Zeßani║░

Yay Keçi

MesajKonu: Cem avukatına ne dedi? Cem Garipğlu Yakalandı(16.09.09)Güncel I_icon_minitimePerş. Eyl. 17, 2009 12:41 pm

Münevver Karabulut’un katil zanlısı C.G’nin ailesinin avukatı Aytekin Kaya, C.G’nin, "Babam için teslim oluyorum, babamın tutuklu olmasına üzülüyorum" dediğini bildirdi.

Avukat Aytekin Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçmişte C.G’nin babasının gözaltına alınış şeklini de bildiğini ifade ederek, bu kez polislerin daha profesyonel olduğunu söyledi. Yasalarda yaşı küçükler için özel usul hükümleri bulunduğunu dile getiren Kaya, bunlara uygun davranıldığını ifade etti.

Gazetecilerin, "C.G’nin polisler tarafından teslim alındığında ’Babam için teslim oluyorum’ dediği şeklindeki iddiaları hatırlatması üzerine avukat Kaya, "Evet, ’Babam için teslim oluyorum, babamın tutuklu olmasına üzülüyorum’ dedi. Neden diye sormadım" şeklinde konuştu.

Kendisinin C.G’nin avukatı olduğunu, suçlamaları herkesin bildiğini dile getiren Kaya, "Sonuç çok vahim. Çocukla ilgili bir şey söylediğimde yanlış anlaşılmasın. Şimdiye kadar hep yanlış anlaşıldı. Orada hayatını kaybetmiş bir genç kız var, burada da bu var anlamında söylemiyorum. Yani bir suçlu varsa cezasını çeker, ama bir de bu nasıl olmuş, bunu hepimizin düşünmesi lazım" ifadesini kullandı.

TESLİM EDİŞ SÜRECİNİ ANLATTI
Avukat Kaya, bir soru üzerine, telefonla arandığını, C.G’nin E-5 üzerindeki Bakırköy sapağına yalnız geldiğini, yanında çanta bulunmadığını, sakallı ama bakımlı olduğunu anlatarak, C.G’ye nerede olduğunu, kimin telkiniyle teslim olduğunu sormadığını söyledi.
Hemen emniyeti aradığını, 15-20 dakika sonra 2 ekip otosunun geldiğini ifade eden Kaya, polisleri beklerken C.G’ye onu rahatlatacak telkinlerde bulunduğunu anlattı.

Polisleri beklerken C.G’nin acıktığını söylemesi üzerine, yakındaki bir büfeden sucuk-ekmek aldıklarını anlatan Kaya, yemek yerken kendi kendine "Acaba suçlu bu çocuk mu?" diye sorduğunu dile getirdi.

Kaya ayrıca, C.G. ile buluştuktan sonra Hayyam Garipoğlu’nu aradığını ve yeğeni hakkında bilgi verdiğini belirterek, onun da kendisine, bir amcanın ne sorması gerekiyorsa onu sorduğunu kaydetti.

Cinayetle ilgili yargılama sürecinin başlamadığını ve henüz davanın açılmadığını hatırlatan Kaya, davanın açılmasıyla birlikte her şeyin daha ayrıntılı şekilde ortaya çıkacağını aktardı.

Avukat Kaya, C.G’nin 24 saat içinde adliyeye sevk edileceğini dile getirerek, "Soruşturma tabii ki gizli. Mutlaka taleplerimiz olacak. Şahsi görüşüm, Bakırköy Adliyesi’ne sevk edileceği yönünde" şeklinde konuştu.
(Milliyet)
±†WamqireS†±
░║Zeßani║░

Yay Keçi

MesajKonu: Kaç yıl ceza alacak? Cem Garipğlu Yakalandı(16.09.09)Güncel I_icon_minitimePerş. Eyl. 17, 2009 12:42 pm

Ceza kanunu hükümlerine göre Cem Garipoğlu'nun alabileceği en ağır ceza 24 yılı geçemiyor. Garipoğlu'na 18 den küçük yaştaki kişileri bağlayan kanun maddesi hükümleri uygulanacak.

Buna göre Garipoğlu, "ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını" öngören suçtan suçlu bulunursa bu ceza en az 18 en çok 24 yıl olarak uygulanacak.

Mahkeme, Cem Garipoğlu'nun işlediği suçun karşılığının "müebbet hapis cezası" olduğuna hükmederse bu ceza yine 18 yaşından küçüklere uygulanan yasaya göre verilecek ve bunun karşılığı ise en az 12 en çok 15 yıl olacak.

Bugün adliyeye sevk edilmesi beklenen Cem Garipoğlu'nun sorgulama ve soruşturması da yine 18 yaşından küçük şüphelileri kapsayan yasa hükümlerine göre olacak.

Cem Garipğlu Yakalandı(16.09.09)Güncel

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası